Finanční controlling

Optimalizujte své finanční rozhodování a řízení podniku s naším finančním controllingem. Postaráme se o důkladnou finanční analýzu, plánování podniku i správu finančních zdrojů.

Zlepšete své finanční rozhodování a řízení podniku pomocí finančního controllingu. Jedná se o klíčovou službu pro firmy, které chtějí zajistit finanční rovnováhu svého podnikání. Nezáleží na tom, zda jste malá či střední firma, naše controllingové služby jsou navrženy tak, aby vám pomohly minimalizovat náklady v rámci finančního řízení.

Co je finanční controlling

Podstatou finančního controllingu je řízení a kontrola finanční struktury podniku a jeho peněžních toků. Finanční controlling poskytuje informace o finančních výsledcích, provádí analýzy nákladů, příjmů a ziskovosti a pomáhá identifikovat oblasti s potenciálem pro zlepšení.

Funkce a cíle finančního controllingu

  • správa finančních zdrojů
  • získávání finančních zdrojů
  • efektivní využití finančních zdrojů
  • zvýšení rentability neboli výnosnosti podniku
  • plánování podniku a předvídání budoucího vývoje
  • minimalizace finančních rizik
  • zajištění likvidity podniku

Nástroje finančního controllingu

V rámci finančního controllingu provedeme důkladnou finanční analýzu podniku, díky které získáme přehled o aktuálním stavu vaší společnosti. Budeme zkoumat různé finanční ukazatele podniku – zejména likviditu, ziskovost, stabilitu a efektivitu vašeho podnikání. Na základě zjištěných informací poté zpracujeme finanční plán podniku. Kromě toho pracujeme s dalšími nástroji finančního controllingu, jako je např. řízení cash flow a nastavení a reporting KPI. 

S naším finančním controllingem získáte pevnou finanční pozici a jasný přehled o výkonnosti vaší společnosti. Rádi vám pomůžeme s efektivním řízením finanční oblasti vašeho podnikání, díky čemuž ušetříte čas i peníze

Pokud chcete, aby smyslu zavedení finančního controllingu porozuměli i vaši zaměstnanci, rádi je s touto oblastí blíže seznámíme v rámci workshopu či semináře. Nabízíme také jednorázový i systematický finanční koučink, během kterého vám předáme naše zkušenosti nejen z oblasti finančního controllingu, ale i managementu.

Chcete mít podnikové finance v rovnováze?

Díky finančnímu controllingu toho můžete dosáhnout. Postaráme se o finanční analýzu podniku i sestavení finančního plánu. Pro nezávaznou konzultaci volejte, nebo pište na e-mail, případně vyplňte připravený formulář.
Přejít na poptávku

Máte zájem o naše služby?
Zašlete nám nezávaznou poptávku
Pojďme spolupracovat

Nejnovější články z blogu

FACT – akronym obsahující celé vaše finanční řízení
Analýzy a ukazatelé
06. 12. 2023
10 minut

FACT – akronym obsahující celé vaše finanční řízení

Finanční řízení podniku je základem úspěšného podnikání. Abyste ho zvládli i vy, představíme vám všechny jeho základní kameny – financování, účetnictví, controlling a daně.

Celý článek
Jakub Ben
Autor
Jakub Ben
Jak sestavit SWOT analýzu firmy
Analýzy a ukazatelé
01. 12. 2023
15 minut

Jak sestavit SWOT analýzu firmy

SWOT analýza slouží k hodnocení silných a slabých stránek, příležitostí a hrozeb. Vysvětlíme vám, jak správně swotku sestavit a jakým častým chybám se vyhnout. Pokud byste přesto potřebovali s jejím sestavením pomoci, neváhejte se na nás obrátit.

Celý článek
Zuzana Spudichová
Autor
Zuzana Spudichová
Další články blogu