Kdo jsme, co děláme a jak jsme se k tomu dostali?

Vizí společnosti Controlling Solutions je poskytovat zejména finanční, ale i administrativní zázemí malým a středním podnikům. Věříme, že kvalitní finanční řízení a management není doménou pouze velkých společností, ale může přispět ke konkurenceschopnosti i malým a středním firmám.

Zajímá mě více

Vznik společnosti

Společnost Controlling Solutions, s. r. o. založil v roce 2018 Ing. Pavel Peňáz MBA, který je současně jejím majitelem a jednatelem. Budování kariéry vrcholového korporátního CFO mu v jeden moment přestalo dávat smysl a místo aby pokračoval dál a přesunul se do jiné podobné společnosti, dospěl k rozhodnutí využít všech svých znalostí firemních procesů, organizačních a administrativních struktur, poznaných firemních kultur i stylů řízení a předávat je dál.

Kdo jsou naši klienti a co pro ně děláme

Jsme přesvědčeni, že aplikace těchto schémat poskytne jakémukoli podniku konkurenční výhodu. Pomůže mu s kvalitnějším a rychlejším rozhodováním, uspoří náklady a přinese transparentnější prostředí. Proto vzniklo Controlling Solutions, které si klade za cíl pomoci malým a středním podnikům se všemi firemními procesy a finančním řízením. V roce 2023 jsme spustili nový projekt Zprostředkování partnerských služeb, abychom našim klientům mohli poskytnout ještě mnohem komplexnější pomoc.

Co je naším posláním

Naším posláním je poskytnout komplexní služby založené na třech pilířích, které dohromady tvoří celkové řešení zavedení finančního řízení a controllingu. První pilíř nastavuje aktivity a projekty, jenž podpoří rozvoj podnikání. Druhý pilíř zajišťuje operativní potřeby našich partnerů a poskytuje externí znalosti a zdroje pro kvalitní řízení financí a podniku. Cílem třetího pilíře je předat vědomosti, zkušenosti i praxi v oblasti finančního managementu zaměstnancům i manažerům firem, aby byli schopni začlenit finanční dopady do každého rozhodnutí.

Jak jsme nabírali zkušenosti?

2018 –⁠ Pavel Peňáz zakládá společnost

Ještě při zaměstnání založil společnost Controlling Solutions s myšlenkou, že půjde pouze o vedlejší podnikání.

2019 –⁠ Příchod první zakázky

V té době ještě sám Pavel připravoval cenotvorbu pro grafické studio.

2020 –⁠ První krůčky

Poskytování konzultací a školení malým podnikům, například pro Impact Hub, jenž je globální sítí “podnikatelských inkubátorů”. Tato školení probíhala zatím při stálém zaměstnání.

2021 –⁠ První velký projekt

Pavel odešel ze zaměstnání a naplno se začal věnovat společnosti. V tu dobu přišla první velká interim spolupráce s firmou Electropoli, zabývající se povrchovými úpravami.

2022 –⁠ Nová posila

Do společnosti se přidala první spolupracovnice Veronika Hromádková.

2023 –⁠ Pět stálých klientů

Navázali jsme dlouhodobou spolupráci s pěti klienty, o které se staráme na pravidelné bázi.

Nejnovější články z blogu

FACT – akronym obsahující celé vaše finanční řízení
Analýzy a ukazatelé
06. 12. 2023
10 minut

FACT – akronym obsahující celé vaše finanční řízení

Finanční řízení podniku je základem úspěšného podnikání. Abyste ho zvládli i vy, představíme vám všechny jeho základní kameny – financování, účetnictví, controlling a daně.

Celý článek
Jakub Ben
Autor
Jakub Ben
Jak sestavit SWOT analýzu firmy
Analýzy a ukazatelé
01. 12. 2023
15 minut

Jak sestavit SWOT analýzu firmy

SWOT analýza slouží k hodnocení silných a slabých stránek, příležitostí a hrozeb. Vysvětlíme vám, jak správně swotku sestavit a jakým častým chybám se vyhnout. Pokud byste přesto potřebovali s jejím sestavením pomoci, neváhejte se na nás obrátit.

Celý článek
Zuzana Spudichová
Autor
Zuzana Spudichová
Další články blogu