Výrobní controlling

Pomůžeme vám s výrobním controllingem, s jehož pomocí optimalizujete výrobní procesy podniku, což povede ke zvýšené efektivitě a produktivitě výroby i ke snížení nákladů.

Chcete-li optimalizovat výrobní procesy a dosáhnout dlouhodobě udržitelných výsledků, nabízíme vám outsourcing výrobního controllingu. S jeho pomocí bude váš podnik schopen reagovat na tržní změny a zlepší si svou pozici na trhu.

Co je to výrobní controlling

Výrobní controlling ve firmě má za úkol sledovat a hodnotit účinnost výrobních procesů, využití výrobních kapacit a dodržování spotřebních norem. Jeho hlavním cílem je zajistit transparentnost výrobních procesů a zvýšit výkonnost podniku. Díky výrobnímu controllingu lze porovnávat plánovanou a skutečnou výrobu i celkové využití kapacit. S jeho pomocí můžete sestavovat plánové kalkulace výrobků a sledovat dodržování norem spotřeby vstupů do výroby.

Cíl výrobního controllingu

  • Zvyšování využití kapacit výroby
  • Odstraňování příčin prostojů
  • Snižování nekvalitní výroby
  • Dodržování norem spotřeby
  • Plánování výroby pro finanční plán
  • Plánování kalkulací produktů

Nástroje výrobního controllingu

V rámci naší profesionální služby výrobního controllingu využíváme zejména následující nástroje:

  • Rozpočet výroby a výrobních KPI, s jejichž pomocí lze stanovit plánované náklady na výrobu, očekávané výrobní objemy a časové harmonogramy. Během provozu je pak rozpočet průběžně porovnáván s aktuálními výsledky, což umožňuje identifikovat případné odchylky a přijmout korektivní opatření včas.
  • Monitoring oblasti kalkulací cen výrobků, výpočet režijních sazeb a mzdových tarifů.
  • Investiční analýza, která vede k investičnímu rozhodování u nových programů či projektů. Pomocí analýz návratnosti investic a hodnocení efektivity technologických inovací přispívá k optimálnímu využití finančních prostředků a modernizaci výrobních procesů.

Pro výrobní controlling je klíčová spolupráce s ostatními odděleními, zejména s výrobním managementem, finančním oddělením a logistikou. Pouze s dobrou koordinací mezi nimi lze dosáhnout maximálních výsledků a efektivity výrobního procesu.

Controlling je naším denním chlebem, proto vám můžeme nabídnout pomoc i s operativním controllingem, personálním controllingem nebo strategickým controllingem. Potřebujete-li pomoci s něčím jiným, nahlédněte do nabídky služeb, které dále poskytujeme.

Máte zájem o outsourcing výrobního controllingu?

Optimalizujme společně vaše výrobní procesy a dosáhněte vynikajících výsledků díky výrobnímu controllingu. Pro nezávaznou konzultaci volejte, nebo pište na e-mail, případně vyplňte připravený formulář.
Přejít na poptávku

Máte zájem o naše služby?
Zašlete nám nezávaznou poptávku
Pojďme spolupracovat

Nejnovější články z blogu

Pavel Peňáz hostem podcastu Buduj značku
Finanční poradenství a podpora
17. 11. 2023
15 minut

Pavel Peňáz hostem podcastu Buduj značku

Seznamte se s Pavlem Peňázem, zkušeným externím finančním ředitelem a zakladatelem Controlling Solutions, s více než 15 lety praxe. Odhalte Pavlovu cestu od účetního k pozici CFO a objevte, jak Controlling Solutions podporuje malé a střední podniky.

Celý článek
Pavel Peňáz
Autor
Pavel Peňáz
Další články blogu