Operativní controlling

Pomůžeme vám s operativním controllingem, který zajišťuje optimalizaci operativních procesů podniku a tím pomáhá dosáhnout stanovených cílů.

Chcete-li zlepšit identifikaci a řešení problémů ve vašem podniku v reálném čase, pak je outsourcing operativního controllingu tím pravým řešením pro vás. S jeho pomocí dosáhnete dlouhodobé udržitelnosti a konkurenceschopnosti podniku na trhu.

Co je to operativní controlling

Operativní controlling je klíčovou součástí každé úspěšné společnosti. Jedná se o proces, který zajišťuje řízení a monitorování všech provozních činností a procesů v podniku.

Cílem operativního controllingu je zlepšit efektivitu podnikových procesů prostřednictvím průběžného sběru, analýzy a interpretace relevantních dat. Na základě těchto informací se provádějí korekce v činnostech a strategiích, díky čemuž může podnik dosáhnout stanovených cílů.

Klíčové prvky operativního controllingu

  • definování SMART cílů a KPI, neboli klíčových ukazatelů výkonnosti, jejich sledování a hodnocení
  • sběr dat z finančních reportů, výrobních statistik a nefinančních ukazatelů, zákaznické zpětné vazby atd. a jejich analýza a vyhodnocení
  • tvorba kontrolních mechanismů a procesů, které umožňují monitorování KPI a identifikaci odchylek od plánovaných cílů
  • analýza odchylek od stanovených cílů a tvorba nápravných opatření
  • optimalizace procesů a hledání úspor

Potřebujete-li pomoci s něčím dalším, máme mnohaleté zkušenosti i v jiných oblastech controllingu. Například v rámci strategického controllingu zpracujeme SWOT analýzu nebo provedeme interní audit.

Zaujala vás služba operativní controlling?

Pro nezávaznou konzultaci volejte, nebo pište na e-mail, případně vyplňte připravený formulář. Rádi vám pomůžeme a předáme naše know-how. Mějte plnou kontrolu nad provozem vašeho podniku díky kvalitně nastavenému operativnímu controllingu!
Přejít na poptávku

Máte zájem o naše služby?
Zašlete nám nezávaznou poptávku
Pojďme spolupracovat

Nejnovější články z blogu

FACT – akronym obsahující celé vaše finanční řízení
Analýzy a ukazatelé
06. 12. 2023
10 minut

FACT – akronym obsahující celé vaše finanční řízení

Finanční řízení podniku je základem úspěšného podnikání. Abyste ho zvládli i vy, představíme vám všechny jeho základní kameny – financování, účetnictví, controlling a daně.

Celý článek
Jakub Ben
Autor
Jakub Ben
Jak sestavit SWOT analýzu firmy
Analýzy a ukazatelé
01. 12. 2023
15 minut

Jak sestavit SWOT analýzu firmy

SWOT analýza slouží k hodnocení silných a slabých stránek, příležitostí a hrozeb. Vysvětlíme vám, jak správně swotku sestavit a jakým častým chybám se vyhnout. Pokud byste přesto potřebovali s jejím sestavením pomoci, neváhejte se na nás obrátit.

Celý článek
Zuzana Spudichová
Autor
Zuzana Spudichová
Další články blogu