Nastavení a reporting KPI

Nabízíme vám pomoc s nastavením a reportingem KPI, jenž vám dopomůže k dosažení cílů, které můžeme společně stanovit. Dále také zvolíme vhodné ukazatele výkonnosti a sesbíraná data přehledně zpracujeme a vyhodnotíme.

Nevíte si rady s volbou správných ukazatelů, které vám pomohou dosáhnout vašich dlouhodobých cílů? Obraťte se na nás. Poskytneme vám pomoc s jejich nastavením i s následným zpracováním a vyhodnocováním.

Co je to KPI a k čemu slouží

Nastavení a reporting KPI, neboli klíčových ukazatelů výkonnosti, je nedílnou součástí každé oblasti controllingu a řízení společnosti. KPI jsou měřitelné ukazatele, které slouží k monitorování a vyhodnocování výkonu a dosahování cílů.

Proces nastavení a reportingu KPI vyžaduje pečlivé plánování, správnou volbu ukazatelů, vhodnou metodiku sběru dat, pravidelnou analýzu a komunikaci výsledků. Správně nastavené a efektivně zpracované KPI mohou poskytnout cenné informace a návody pro strategická rozhodnutí a optimalizaci výkonu.

Nastavení klíčových ukazatelů výkonnosti

Nastavení KPI začíná identifikací cílů podniku nebo projektu. Je nutné nastavit konkrétní, měřitelné a dosažitelné cíle. Následně je třeba zvolit vhodné ukazatele výkonnosti, které budou přesně měřit klíčové aspekty výkonu spojené s definovanými cíli.

Příklady klíčových ukazatelů výkonnosti:

  • tržby
  • ziskovost
  • míra zákaznické spokojenosti
  • produktivita pracovníků

Dalším krokem je definování metodiky a způsobu sběru dat – průzkumy, dotazníky, externí nástroje a poté už následuje reporting KPI.

Reporting KPI

Reporting KPI probíhá po sběru dat. Jedná se o přehledné zpracování dat tak, aby poskytlo informace, které potřebujete pro správná rozhodnutí. Mělo by probíhat pravidelně, přesně a srozumitelně formou tabulek, grafů nebo přehledných reportů.

Ze sesbíraných dat je nezbytné provést analýzu a vyhodnocení KPI. To zahrnuje porovnání skutečných výsledků s definovanými cíli a hodnocení úspěchů nebo nedostatků. Správný reporting KPI umožňuje monitorovat pokrok a identifikovat oblasti, které vyžadují zlepšení. Užitečným nástrojem využívajícím vrcholová KPI společnosti jsou skórovací karty – Balanced Scorecard (BSC).

Potřebujete-li pomoci s něčím dalším, nahlédněte do naší nabídky poskytovaných služeb.

Máte zájem o nastavení a reporting KPI?

S naší pomocí budete mít všechny důležité informace na dosah ruky a budete lépe vybaveni pro rychlé a informované rozhodování. Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím e-mailu, připraveného formuláře nebo telefonicky. Rádi vám s čímkoli pomůžeme a předáme naše know-how.
Přejít na poptávku

Máte zájem o naše služby?
Zašlete nám nezávaznou poptávku
Pojďme spolupracovat

Nejnovější články z blogu

FACT – akronym obsahující celé vaše finanční řízení
Analýzy a ukazatelé
06. 12. 2023
10 minut

FACT – akronym obsahující celé vaše finanční řízení

Finanční řízení podniku je základem úspěšného podnikání. Abyste ho zvládli i vy, představíme vám všechny jeho základní kameny – financování, účetnictví, controlling a daně.

Celý článek
Jakub Ben
Autor
Jakub Ben
Jak sestavit SWOT analýzu firmy
Analýzy a ukazatelé
01. 12. 2023
15 minut

Jak sestavit SWOT analýzu firmy

SWOT analýza slouží k hodnocení silných a slabých stránek, příležitostí a hrozeb. Vysvětlíme vám, jak správně swotku sestavit a jakým častým chybám se vyhnout. Pokud byste přesto potřebovali s jejím sestavením pomoci, neváhejte se na nás obrátit.

Celý článek
Zuzana Spudichová
Autor
Zuzana Spudichová
Další články blogu