Personální controlling

Optimalizujte váš HR management se službami personálního controllingu. Získejte kontrolu nad týmem, rozvíjejte zaměstnance a dosahujte strategických cílů.

Chcete efektivně řídit lidské zdroje ve vaší společnosti? Díky personálnímu controllingu získáte klíčové informace pro optimální řízení vašeho týmu. Nechte naše know-how oživit váš personální management a získejte balanc mezi dlouhodobými firemními cíli a rozvojem lidského kapitálu. 

Co je to personální controlling

Personální neboli HR controlling je klíčový nástroj pro efektivní řízení lidských zdrojů ve společnosti, který zahrnuje analýzu, plánování, monitorování a hodnocení lidských zdrojů, rozvoj zaměstnanců a efektivní využití jejich potenciálu.

Zajistí vám přehled o počtech zaměstnanců, odpracovaných hodinách, personálních nákladech a sazbách. Sledování a vyhodnocování fluktuace, věkového složení a kvalifikace zaměstnanců vám umožní včas přijímat vhodná opatření.

Nástroje a implementace personálního controllingu

V rámci naší služby personálního controllingu využíváme zejména následující nástroje a metody:

  • Analýza mzdových ukazatelů: Sledování skutečných mzdových ukazatelů, mezi které patří mzdy, příplatky, prémie, odměny a další osobní náklady.
  • Analýzy personálních ukazatelů: Sledování základních personálních ukazatelů, jako je věk, pohlaví a vzdělání zaměstnanců, fluktuace, pracovní absence zaměstnanců a podíl personálních nákladů na celkových nákladech společnosti.
  • Analýza lidských zdrojů: Provedení analýzy počtu zaměstnanců a pracovních pozic s cílem získat přehled o kompetencích, dovednostech a potenciálu pracovníků. 
  • Analýza využití pracovní doby: Srovnání hodin z docházky s odepsanými a režijními hodinami, které jsou evidované v základním systému. 
  • Měření výkonnosti: Sledování a měření výkonnosti zaměstnanců pomocí klíčových ukazatelů výkonnosti (KPI). Tím se získávají objektivní údaje o produktivitě zaměstnanců a umožňuje se jejich porovnávání a zavedení potřebných opatření. 
  • Systémy odměňování: Navrhování a implementace systémů odměňování, které podporují motivaci, zapojení a loajalitu zaměstnanců. Zahrnuje například finanční odměny, benefity, rozvojové příležitosti atd.

Kromě personálního controllingu vám můžeme pomoci také s projektovým controllingem, marketing controllingem a v dalších oblastech controllingu i mimo ně

Zaujal vás personální controlling?

Obraťte se na nás a my vám pomůžeme se zavedením personálního controllingu ve vaší společnosti. Společně zhodnotíme aktuální stav řízení lidských zdrojů a navrhneme strategie, které povedou k jejich splnění. Pro nezávaznou konzultaci a bližší informace nás kontaktujte prostřednictvím e-mailu, telefonicky nebo vyplněním přiloženého formuláře.
Přejít na poptávku

Máte zájem o naše služby?
Zašlete nám nezávaznou poptávku
Pojďme spolupracovat

Nejnovější články z blogu

FACT – akronym obsahující celé vaše finanční řízení
Analýzy a ukazatelé
06. 12. 2023
10 minut

FACT – akronym obsahující celé vaše finanční řízení

Finanční řízení podniku je základem úspěšného podnikání. Abyste ho zvládli i vy, představíme vám všechny jeho základní kameny – financování, účetnictví, controlling a daně.

Celý článek
Jakub Ben
Autor
Jakub Ben
Jak sestavit SWOT analýzu firmy
Analýzy a ukazatelé
01. 12. 2023
15 minut

Jak sestavit SWOT analýzu firmy

SWOT analýza slouží k hodnocení silných a slabých stránek, příležitostí a hrozeb. Vysvětlíme vám, jak správně swotku sestavit a jakým častým chybám se vyhnout. Pokud byste přesto potřebovali s jejím sestavením pomoci, neváhejte se na nás obrátit.

Celý článek
Zuzana Spudichová
Autor
Zuzana Spudichová
Další články blogu