Analýza podnikových procesů

Nabízíme pomoc s analýzou podnikových procesů, díky které zlepšíte výkonnost podniku, snížíte náklady a dosáhnete strategických cílů.

Ať už jste střední nebo malá firma, analýza podnikových procesů je nezbytným nástrojem k dosažení úspěchu. Nevíte-li si s ní rady, rádi ji vypracujeme za vás.

Co je to analýza podnikových procesů

Analýza procesů ve firmě je klíčovou aktivitou pro efektivní a úspěšné fungování firem. Pomáhá identifikovat, hodnotit a optimalizovat procesy v rámci podniku s cílem zlepšit výkonnost, snížit náklady a dosáhnout strategických cílů.

Jak probíhá analýza podnikových procesů

  1. Sběr informací o již existujících procesech. Dochází k identifikaci aktérů, kteří se podílejí na procesu, a jejich rolí.
  2. Mapování posloupnosti kroků a zdrojů zapojených do každého procesního toku.
  3. Analýza a hodnocení efektivnosti procesů, která zahrnuje zhodnocení různých faktorů, jako je časová náročnost, náklady, zdroje, kvalita výstupů a spokojenost zákazníků.

Cílem je identifikovat oblasti, kde procesy fungují dobře, a také problémy a nedostatky, které brání optimálnímu provádění procesů.

Po analýze se přistupuje k návrhu a implementaci změn, které povedou ke zlepšení procesů. Implementace může zahrnovat úpravy aktuálních procesů, zavedení nových procesů, restrukturalizaci týmu nebo změnu postupů.

Nástroje používané při analýze podnikových procesů

V rámci analýzy podnikových procesů se používá řada nástrojů a technik.

  • Procesní analýza, která se zaměřuje na podrobné zhodnocení jednotlivých kroků a identifikaci možných zlepšení.
  • SWOT analýza, která pomáhá identifikovat vnitřní a vnější faktory, jenž mají vliv na podnik a tím na nastavení jeho vnitřních procesů.

Analýza podnikových procesů je kontinuální proces, který vyžaduje pravidelné revize a aktualizace. Společnosti a jejich vnější prostředí se stále mění a vyvíjejí, a tak je potřeba umět včas reagovat na nové výzvy a příležitosti. Pravidelná analýza procesů umožňuje organizaci udržovat konkurenceschopnost, zvyšovat efektivitu a dosahovat lepších výsledků.

Nabízíme také procesní audit nebo třeba ekonomickou analýzu podniku. Mnoho zkušeností máme také v různých oblastech controllingu.

Potřebujete pomoci s analýzou podnikových procesů?

Obraťte se na nás a společně zoptimalizujeme vaše podnikové procesy. Pro nezávaznou konzultaci volejte, nebo pište na e-mail, případně vyplňte připravený formulář.
Přejít na poptávku

Máte zájem o naše služby?
Zašlete nám nezávaznou poptávku
Pojďme spolupracovat

Nejnovější články z blogu

Pavel Peňáz hostem podcastu Buduj značku
Finanční poradenství a podpora
17. 11. 2023
15 minut

Pavel Peňáz hostem podcastu Buduj značku

Seznamte se s Pavlem Peňázem, zkušeným externím finančním ředitelem a zakladatelem Controlling Solutions, s více než 15 lety praxe. Odhalte Pavlovu cestu od účetního k pozici CFO a objevte, jak Controlling Solutions podporuje malé a střední podniky.

Celý článek
Pavel Peňáz
Autor
Pavel Peňáz
Další články blogu