Krizové plány při finanční tísni

Nabízíme pomoc se sestavením krizového plánu při finanční tísni, abyste mohli okamžitě reagovat a minimalizovat dopady finančních obtíží.

Jste střední nebo malý podnik a dostali jste se do obtížné situace? Krizový plán při finanční tísni je klíčový nástroj, který vám pomůže toto období ustát. Důležitá je okamžitá reakce, abyste mohli rychle minimalizovat dopady finančních potíží a zabezpečit udržitelnost podniku i v nejistých dobách. V případě potřeby se na nás neváhejte obrátit. Díky našim mnohaletým zkušenostem vám vypracujeme takový krizový plán podniku, na který se můžete spolehnout.

Cíl krizového plánu podniku

Hlavním cílem krizového plánu podniku je co možná nejrychleji minimalizovat dopady finančních obtíží na podnik a zajistit jeho přežití.

Tvorba krizového plánu podniku

Při tvorbě krizového plánu podniku při finanční tísni můžeme pomoci za finančně administrativní oblast s těmito kroky:

  • Sestavení krizového týmu z odborníků na finance, právo, řízení a komunikaci.
  • Řízení likvidity a cash flow, které zahrnuje přezkoumání a případnou úpravu rozpočtu podniku, zkrácení splátkových podmínek, vyjednávání s věřiteli a minimalizaci nákladů.
  • Restrukturalizace podniku, přehodnocení organizační struktury a nákladů.
  • Sestavení komunikační strategie firmy, aby byli informováni o aktuální situaci i věřitelé, dodavatelé a zaměstnanci.
  • Sepsání alternativních zdrojů financování – půjčky, investice od externích investorů nebo případné prodeje nevyužívaných aktiv.
  • Monitorování a revize krizového plánu dle vývoje aktuální situace.

Příčiny vzniku finančních problémů

Finanční problémy mohou postihnout podniky z různých důvodů. Může se jednat o hospodářskou recesi, neočekávané události, změny na trhu nebo absenci kvalitního managementu.

Pokud potřebujete pomoci s něčím dalším, nahlédněte do nabídky námi poskytovaných služeb. Nabízíme také interim finanční management, tedy pomocnou ruku při krizové situaci přímo u vás v podniku nebo různé formy finančního vzdělávání.

Dostali jste se do finanční tísně a potřebujete pomoci se sestavením krizového plánu?

Vytvoříme vám takový krizový plán, který bude okamžitě reagovat na nastalou událost a bude minimalizovat její dopady. Pro nezávaznou konzultaci volejte, nebo pište na e-mail, případně vyplňte připravený formulář.
Přejít na poptávku

Máte zájem o naše služby?
Zašlete nám nezávaznou poptávku
Pojďme spolupracovat

Nejnovější články z blogu

FACT – akronym obsahující celé vaše finanční řízení
Analýzy a ukazatelé
06. 12. 2023
10 minut

FACT – akronym obsahující celé vaše finanční řízení

Finanční řízení podniku je základem úspěšného podnikání. Abyste ho zvládli i vy, představíme vám všechny jeho základní kameny – financování, účetnictví, controlling a daně.

Celý článek
Jakub Ben
Autor
Jakub Ben
Jak sestavit SWOT analýzu firmy
Analýzy a ukazatelé
01. 12. 2023
15 minut

Jak sestavit SWOT analýzu firmy

SWOT analýza slouží k hodnocení silných a slabých stránek, příležitostí a hrozeb. Vysvětlíme vám, jak správně swotku sestavit a jakým častým chybám se vyhnout. Pokud byste přesto potřebovali s jejím sestavením pomoci, neváhejte se na nás obrátit.

Celý článek
Zuzana Spudichová
Autor
Zuzana Spudichová
Další články blogu