Krizové plány při finanční tísni

Nabízíme pomoc se sestavením krizového plánu při finanční tísni, abyste mohli okamžitě reagovat a minimalizovat dopady finančních obtíží.

Jste střední nebo malý podnik a dostali jste se do obtížné situace? Krizový plán při finanční tísni je klíčový nástroj, který vám pomůže toto období ustát. Důležitá je okamžitá reakce, abyste mohli rychle minimalizovat dopady finančních potíží a zabezpečit udržitelnost podniku i v nejistých dobách. V případě potřeby se na nás neváhejte obrátit. Díky našim mnohaletým zkušenostem vám vypracujeme takový krizový plán podniku, na který se můžete spolehnout.

Cíl krizového plánu podniku

Hlavním cílem krizového plánu podniku je co možná nejrychleji minimalizovat dopady finančních obtíží na podnik a zajistit jeho přežití.

Tvorba krizového plánu podniku

Při tvorbě krizového plánu podniku při finanční tísni můžeme pomoci za finančně administrativní oblast s těmito kroky:

  • Sestavení krizového týmu z odborníků na finance, právo, řízení a komunikaci.
  • Řízení likvidity a cash flow, které zahrnuje přezkoumání a případnou úpravu rozpočtu podniku, zkrácení splátkových podmínek, vyjednávání s věřiteli a minimalizaci nákladů.
  • Restrukturalizace podniku, přehodnocení organizační struktury a nákladů.
  • Sestavení komunikační strategie firmy, aby byli informováni o aktuální situaci i věřitelé, dodavatelé a zaměstnanci.
  • Sepsání alternativních zdrojů financování – půjčky, investice od externích investorů nebo případné prodeje nevyužívaných aktiv.
  • Monitorování a revize krizového plánu dle vývoje aktuální situace.

Příčiny vzniku finančních problémů

Finanční problémy mohou postihnout podniky z různých důvodů. Může se jednat o hospodářskou recesi, neočekávané události, změny na trhu nebo absenci kvalitního managementu.

Pokud potřebujete pomoci s něčím dalším, nahlédněte do nabídky námi poskytovaných služeb. Nabízíme také interim finanční management, tedy pomocnou ruku při krizové situaci přímo u vás v podniku nebo různé formy finančního vzdělávání.

Dostali jste se do finanční tísně a potřebujete pomoci se sestavením krizového plánu?

Vytvoříme vám takový krizový plán, který bude okamžitě reagovat na nastalou událost a bude minimalizovat její dopady. Pro nezávaznou konzultaci volejte, nebo pište na e-mail, případně vyplňte připravený formulář.
Přejít na poptávku

Máte zájem o naše služby?
Zašlete nám nezávaznou poptávku
Pojďme spolupracovat

Nejnovější články z blogu

Pavel Peňáz hostem podcastu Buduj značku
Finanční poradenství a podpora
17. 11. 2023
15 minut

Pavel Peňáz hostem podcastu Buduj značku

Seznamte se s Pavlem Peňázem, zkušeným externím finančním ředitelem a zakladatelem Controlling Solutions, s více než 15 lety praxe. Odhalte Pavlovu cestu od účetního k pozici CFO a objevte, jak Controlling Solutions podporuje malé a střední podniky.

Celý článek
Pavel Peňáz
Autor
Pavel Peňáz
Další články blogu